lojalność w związku

Lojalność w związku można sprowadzić do jednej definicji:: lojalność to uczciwe podejście do drugiej osoby. Kiedy integrujemy się z drugim człowiekiem, to mamy własne zdanie na temat przyjaźni, miłości, uczciwości, szczerości, wolności, zazdrości. Obejmuje to również lojalność w związku. Gdzie przebiegają dla was  granice lojalności? Kiedy już to sprecyzujecie, skonsultujcie to ze sobą a potem, drogą twórczej dyskusji i negocjacji, stwórzcie waszą definicję i ją respektujcie. Lojalność wykracza poza wierność. Lojalność obejmuje bycie uczciwym w stosunku do myśli i uczuć oraz zobowiązań wobec partnera.

• Lojalność to poszanowanie dla uczuć twojego partnera. Powinno być dla ciebie bardzo ważne. W związku z tym myśl o emocjach i uczuciach partnera. Pytaj o nie, uwzględniaj je, interesuj się nimi. Skoro uczucia partnera są dla ciebie istotne to nie ośmieszaj, nie rań i nie krzywdź.

Lojalność w związku

• Lojalność to także respekt, że kiedy się z kimś wiążę, jestem z tą osobą w pewnej współzależności. Charakteryzuje się to tym, że uwzględniam mojego partnera w swoim życiu. To znaczy, że podejmując decyzję, muszę się liczyć z jego zdaniem.

Lojalność to praca na rzecz związku, a nie przeciw niemu. W korelacji z drugą osobą są trzy istotne składniki: ja, mój partner i nasze dobro wspólne. Czyli więź. Często myślimy w związku jedynie o sobie albo głównie o partnerze, a okazjonalnie nad tym co moglibyśmy stworzyć razem.  Nie skupiajcie się na tym, co będzie z tego miał każdy z was z osobna, tylko rozważcie taką kwestię: Czy wasz związek na tym zyska? Jeśli podążasz tą metodą, jesteś lojalny.

• Lojalność to nie nawiązywanie bliskich relacji poprzez randki internetowe, wirtualny flirt, wirtualny seks czy pikantne rozmowy w sieci. Gdzie nie dochodzi tu do fizycznego zbliżenia między dwoma osobami a brak lojalności powstaje bowiem w naszej głowie, w naszej psychice. Pozwalamy wówczas na to, by pewne nasze uczucia, dotychczas zarezerwowane dla jednej osoby, należały do kogoś innego. Takie zachowania oceniane są przez wiele osób jako przejaw nielojalności.

• Lojalność w związku to także postanowienie, że nasza relacja w pewnym okresie życia staje się ważniejszą, niż np. rodzina. Rozpatrywanie, omawianie niekiedy trudnych spraw dotyczących mnie i partnera z rodzicami, znajomymi czy przyjaciółmi świadczy o braku lojalności.

• Lojalność to ustalenie wspólnych granic, a potem ich szanowanie. Jest to pewne uzgodnienie definicji lojalności w naszym związku. Ustanowienie granic dotyczy tego, co jest naszą tajemnicą, co jest zdradą, co jest brakiem wierności, gdzie mieszczą się dla nas granice zaufania a na co nie mamy zgody.

• Lojalność to dochowanie obietnic, słów czy umów. Zaręczasz coś, umawiasz się na coś? Wywiązuj się! A kiedy nie możesz, to bierzesz na siebie pełną odpowiedzialność i będziesz musiał wytłumaczyć się przed partnerem. Jeżeli jedno z was będzie lojalne i będzie sobie ceniło lojalność a drugie nie. To taki związek na dłuższą metę nie przetrwa.

lojalność w związku

• Lojalność w związku to nie tworzenie emocjonalnych więź z kimś innym. W tym momencie nie jesteś intymnym, a to liczy się jako niewierność. Emocjonalna bliskość jest tak samo zła jak fizyczna intymność. Dlatego, jeśli flirtujesz z nieznajomymi w Internecie, spotykasz się z ludźmi w niecnych zamiarach lub pragniesz seksualnie kogoś innego, jesteś niewierny swojemu partnerowi.

• Lojalność oznacza, że nie robisz czegoś, co musiałbyś ukryć przed swoim partnerem. Oznacza, że nigdy nie oszukasz swojego partnera, nawet białymi kłamstwami. Zobowiązałeś się do bycia ze swoim partnerem, a to powinno obejmować chorobę i zdrowie, dobre czasy i złe czasy.

Pamiętaj o solidnym kamieniu, na którego zawsze możesz liczyć.

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Masz pytania?

Jeśli masz do nas jakiekolwiek pytania, nie wahaj się. Pisz śmiało. Z chęcią na nie odpowiemy. Możesz nas także zapytać o szczegóły związane z metodą zodiakalną.

NAPISZ DO NAS
SUBSKRYBUJ NEWSLETTER

Inspirujące posty, ciekawe historie miłości par z naszego portalu - dołącz do newslettera.

×
STWÓRZ KONTO MASZ JUŻ KONTO ?

 
×
ZAPOMNIAŁEŚ DANYCH DO LOGOWANIA?
×

Idź do góry